Grodziska biblioteka zwyciężyła w czwartej edycji konkursu “Samorządowy Lider Cyfryzacji”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Doceniono, m.in. to, że w naszej bibliotece można skorzystać z zapisów on-line poprzez stronę internetową, a wszelkie formalności związane z wydaniem karty bibliotecznej można załatwić przez komputer, siedząc w domowym zaciszu. Rezerwacja książek on-line pozwala czytelnikowi na wypożyczenie interesujących go pozycji poprzez system, który jednocześnie informuje bibliotekarza o wpłynięciu zamówienia. O możliwości odbioru książki czytelnik dowiaduje się mailowo lub sms-owo.

Budynek biblioteki został wyposażony we „wrzutnię”, która pozwala na zwrot wypożyczanych pozycji przez całą dobę bez konieczności wchodzenia do środka. Jeśli jednak zechcesz wejść, to samoobsługowe stanowisko (połączone z systemem bibliotecznym) umożliwi sprawdzenie swojego konta oraz dokonanie zwrotu lub wypożyczenie książek samodzielnie.

Biblioteka posiada także książkomat na stacji PKP, aplikację z katalogiem on-line oraz kartę biblioteczną w telefonie.

W ramach wdrożonych rozwiązań, strona internetowa biblioteki integruje na portalu mojaebiblioteka.pl kilkanaście bibliotek z obszaru województwa mazowieckiego. Ten ostatni projekt, przeprowadzony i zainicjowany przez grodziską bibliotekę, był pionierski na Mazowszu.

Konkurs “Samorządowy Lider Cyfryzacji” wyróżnia i promuje najlepsze i najbardziej dojrzałe projekty teleinformatyczne realizowane w województwie. Nagroda to wyróżnienie dla instytucji, która przedstawiła zastosowane rozwiązania w obszarze nowoczesnych technologii cyfrowych i systemów informacyjno-komunikacyjnych, a ich wdrożenie pozytywnie wpłynęło na jakość życia mieszkańców.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Biblioteka w Grodzisku Mazowieckim liderem cyfryzacji!


To może Cię zainteresować: