Danfoss branżowym liderem odpowiedzialnego biznesu

Firma Danfoss zdobyła 3 miejsce w kategorii produkcja przemysłowa i chemiczna w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

W rankingu udział wzięło 137 firm z różnych branż, wypełniając ankietę składającą się z 65 zamkniętych pytań. Firmy oceniane były pod kątem: odpowiedzialnego przywództwa, dialogu z interesariuszami, zaangażowania społecznego, odpowiedzialnego zarządzania i innowacyjności społecznej.  Ranking składał się z klasyfikacji ogólnej, przedstawiającej ocenę działań CSR wszystkich uczestników oraz ocenę firm według wyznaczonych kategorii. W tym roku wyróżniono siedem następujących kategorii:

 • bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy,
 • dobra konsumpcyjne,
 • farmacja i medycyna,
 • paliwa i energetyka,
 • produkcja przemysłowa i chemiczna,
 • telekomunikacja, technologia, media i rozrywka,
 • transport, usługi, handel.

Danfoss został zakwalifikowany do kategorii: produkcja przemysłowa i chemiczna. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Toyota Motor Manufacturing Poland, natomiast druga pozycja należała do Cemex Polska. Ranking tej kategorii wyglądał następująco:

 1. Toyota Motor Manufacturing Poland
 2. Cemex Polska
 3. Danfoss Sp. z o.o.
 4. ABB
 5. Toyota Motor Industries Poland
 6. Górażdże Cement
 7. Velux, GK
 8. Laferge Cement SA
 9. Sharp Manufacturing Poland
 10. Atlas, GK
- Jestem bardzo dumny z tej tak ważnej nagrody. Działania CSR prowadzimy od wielu lat. W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się poddać nasze zmagania ocenie. Tym bardziej cieszy mnie tak wysoka pozycja i to w tak zacnym gronie. – Powiedział Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Danfoss Sp. z o.o.
 
Metodologię badania przygotował dr Bolesław Rok ekspert z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Weryfikacją informacji zajęli się przedstawiciele firmy PwC. Organizatorem Rankingu Odpowiedzialnych firm jest Dziennik Gazeta Prawna.

Danfoss Sp. z o.o. powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, a także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo
i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka Wodno-Ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni. Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników, w tym w Polsce ponad 1000 osób.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: