W słoneczne sobotnie przedpołudnie 6 września, na terenie zakładu Danfoss w Grodzisku Mazowieckim wystartowała 6 edycja biegu Danfoss Run. Celem biegu jest niesienie pomocy dzieciom z lokalnych społeczności. Biorą w nim udział pracownicy Danfoss wraz z rodzinami. Każde okrążenie pokonane przez uczestnika to 70 zł na koncie funduszu charytatywnego.

Danfoss Run nie jest typowym biegiem. Biorą w nim udział 5 osobowe drużyny, w których każdy z zawodników musi przebiec dwa okrążenia wokół budynków firmy. Biegowi towarzyszyła niezwykle miłą piknikowa atmosfera. Plac zabaw, dziecięce samochodziki i inne atrakcje pozwoliły najmłodszym na miłe spędzenie czasu. Na mecie biegu na wszystkich czekały napoje, słodycze i potrawy z grilla.

Zawodnicy rywalizowali nie tylko w biegu, ale także w wymyślaniu przeróżnych ciekawych nazw dla swoich zespołów i tak na prowadzonej przez naszego olimpijczyka, Sławka Chmurę, rozgrzewce stawiły się między innymi drużyny „Gorących Stóp”, brygady X i RR, bandy Dzika i Dzikiego „Dogoń nas”, „Aby do mety” czy „Dogoń nas”.

W tym roku w biegu Danfoss Run wystartowało 260 osób w Grodzisku i 160 w drugiej placówce, w Tuchomiu. Pracownicy firmy wybiegali kwotę 41 580 zł w Grodzisku i 28 700 zł w Tuchomiu.

Uzyskaną w grodzisku kwotę przeznaczono na leczenie, rehabilitacja i operacje chorych dzieci pracowników, zakup podręczników dla dzieci pracowników z I i II progu podatkowego. Dofinansowane zostało również stworzenie infolinii pomocowej, dodatkowe zajęcia lekcyjne, warsztaty i spotkania terapeutycznych dla dzieci mieszkających w okolicach Grodziska. Część środków przekazana została na organizację obozów sportowe oraz zakup sprzętu sportowego dla dzieci mieszkających w okolicach Grodziska.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rekordowa 6 edycja biegu Danfoss Run w Grodzisku


To może Cię zainteresować: