W dniu 28 marca 2012 do Grodziska przyjechał drugi z 14 zamówionych przez WKD składów EN97. Po kilku dniach odbiorów, w pierwszy kurs wyjechał 3 marca. W pociągu miano wprowadzić wiele zmian postulowanych przez podróżnych i tu duża niespodzianka... nie zmieniło się prawie NIC!

Podczas uroczystego przekazania, w dniu 17 lutego 2012 roku, pierwszego pociągu, na konferencji prasowej zarząd WKD chwalił się licznymi opiniami podróżnych, dotyczących nowego pociągu. Wszystkie postulaty miały być zrealizowane. Niestety jak to często u nas w kraju bywa konsultacje społeczne, konsultacjami, a życie życiem.

Poza dodaniem po jednej rurce po środku każdej pary drzwi, wnętrze wagonu praktycznie się nie zmieniło. Nie zmieniono krytykowanego chyba przez wszystkich podróżnych układu siedzeń, za wąskich schodów w tylnej części pojazdów, ani ułożenia poręczy.

Nasuwa się pytanie czy prośba do pasażerów o przesłanie opinii na temat nowych pociągów była tylko PR'owym zagraniem spółki, czy po prostu nie spodziewano się tak negatywnych opinii? Dlaczego na konferencji prasowej obiecywano zmianę układu wnętrza i realizację wszystkich postulatów, a w praktyce prawie niczego nie zmieniono?

Niestety po wielkim szumie i dobrym przykładzie pozostał jedynie niesmak i rozczarowanie, zwłaszcza wśród ludzi, którzy starali się poświecić swój czas i na prośbę zarządu WKD wysyłali swoje opinie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: