Bezobsługowa wypożyczalnia rowerów z kilkoma wygodnymi stacjami, audioprzewodniki, mapy oraz oznakowanie największych atrakcji turystycznych i Centrum Informacji Turystycznej. To wszystko będzie możliwe jeszcze w tym roku w Grodzisku Mazowieckim, dzięki pozyskaniu dofinansowania z funduszy UE.

Amatorzy jazdy na rowerze oraz turystyki rowerowej będą mieli powody do zadowolenia. W gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie dla nich pełna infrastruktura turystyczna.

W ramach rozbudowy bazy turystycznej gminy Grodzisk Mazowiecki zostaną oznakowane atrakcje turystyczne i zaznaczone na mapach, pojawi się 100 audioprzewodników również w języku niemieckim i angielskim a także 8 kompletnych stacji wypożyczania rowerów, 60 rowerów i 120 stojaków na jednoślady.

Gmina planuje zlokalizować stacje w okolicach Dworca PKP, Parku Skarbków, Stawów Goliana,Sta wów Walczewskiego, Centrum Kultury, basenu Wodnik, stacji WKD przy ul. Piaskowej oraz w Adamowiznie przy szkole. Ponadto, w ramach projektu przewidziane jest utworzenie specjalnej turystycznej strony internetowej, gdzie prócz map, atrakcji turystycznych oraz zabytków będzie można znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych.

Aby usprawnić funkcjonowanie stacji i obsługę klienta, zostanie uruchomione Internetowe Centrum Kontaktu. Jednocześnie powstanie Centrum Informacji,
które na początku będzie mieściło się prawdopodobnie w okolicach ratusza, docelowo Gmina planuje umieścić Centrum na grodziskim dworcu PKP.

Przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 1mln 300 tys zł. Gmina pozyskała na ten cel blisko pół mln zł dofinansowania z UE

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: