Od zeszłych wyborów samorządowych możemy podziwiać wspaniałe wizualizacje Parku Skarbków oraz Stawów Goliana. Przez cały ten czas oba obiekty powoli przeobrażały się, dążąc do swych wizualizacji. Pozostał już niecały miesiąc do zakończenia prac. Czy udało się osiągnąć zakładany efekt?

Już niecałe 30 dni pozostało do terminu zakończenia prac na obu obiektach. Postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom liczne detale niewidoczne z daleka, zza ogrodzenia. Rozpoczynamy od Parku Skarbków.

Na terenie parku większość prac jest już zakończona. Na placu zabaw zostały jedynie do ustawienia pojedyncze ławki. Idąc dalej wzdłuż ulicy Bartniaka, natrafiamy na niebieski namiot. Znajdować się tam będzie mapa Grodziska zalana w chodniku. Obok w wykańczanym ogrodzie różanym trwa uruchamianie fontanny. Fontanna składa się z wielu działających niezależnie dysz mogących tworzyć przeróżne wodne efekty. Całość podświetlana będzie umieszczonymi w tafli fontanny i słupkach światłami.

Wygląd parku z bardzo uporządkowanego przeobraża się znacznie przy torach kolejowych. Znajdują się tam tereny siedliskowe różnych małych zwierząt. Obszar ten został praktycznie nienaruszony, a ścieżki w celu zapewnienia jak najlepszej przepuszczalności wody, wyłożone zostały holzgrundem.

Na rzeczce trwa wykańczanie mostków, których chyba najbardziej brakowało w tym parku. Idąc od strony torów kolejowych w kierunku ul. 3 Maja, możemy zobaczyć liczne nowe nasadzenia drzew oraz wymyślne obiekty małej architektury, łącznie z siłownią.

Na temat rewaloryzacji Parku Skarbków słyszeliśmy różne opinie, od bardzo pozytywnych, po zdecydowanie negatywne. Zachęcamy Państwa do dzielenia się opiniami w komentarzach, a w przyszłym tygodniu przedstawimy stan prac na Stawach Goliana.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Park Skarbków na miesiąc przed zakończeniem prac


To może Cię zainteresować: