W zeszłym tygodniu publikowaliśmy relację z rewaloryzowanego parku Skarbków. Materiał ten wzbudził wśród naszych czytelników duże poruszenie. Dzisiaj prezentujemy, jak zmieniły się stawy Goliana.

Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem i do końca czerwca zostaną zakończone. Teren, gdzie znajdują się stawy Goliana, z zarośniętej dziury w ziemi zmienił się w przestrzeń, która będzie przyciągać zarówno miłośników spacerów, rodziców z dziećmi, jak i młodzież. Gotowe są juz dwa boiska do gry w piłkę siatkową i koszykówkę, plac zabaw, nasadzenia nowych roślin i scena na wodzie. Na scenie mają odbywać się m.in. minirecitale muzyki klasycznej. Obecnie stawiane są ostatnie latarnie i wykańczane alejki.

Same stawy są gotowe. Działa już nawet fontanna. Dna zbiorników zostały wyprofilowane i wyłożone żwirem, a ich brzegi uszczelnione. W stawach jest zamknięty obieg wody. Woda, pochodząca ze specjalnie wykopanej studni głębinowej, będzie na bieżąco oczyszczana filtrami mineralno-roślinnymi. Jeżeli poziom wody spadnie, to będzie ona automatycznie dopompowywana ze studni. Jej nadmiar w przypadku intensywnych opadów deszczu zostanie spuszczony do Rokicianki. Na wyspie rozdzielającej oba zbiorniki wodne umieszczone zostały głazy wyznaczające kierunki świata.

Przy okazji rewaloryzacji stawów zmodernizowane zostały również parkingi i ulice dojazdowe: Stawowa, Parkowa oraz M. Skłodowskiej-Curie. Ich remont obejmuje m.in.: wykonanie nowej nawierzchni i podbudowy, budowę chodników i ścieżki rowerowej oraz wykonanie odwodnienia. Ponadto wyremontowany zostanie mostek na rzece Rokiciance. Na ulicach pojawiło się nowe oświetlenie oraz oznakowanie dróg.

Na terenie stawów w ich północno-zachodniej części, obok wykańczanego chodnika zlokalizowany jest jeszcze budynek generalnego wykonawcy rewaloryzacji parku Skarbków, stawów Goliana i willi Radogoszcz - firmy SKANSKA SA, której pracownikom dziękujemy za fachowe wsparcie i cieprliwość podczas przygotowywania obu relacji.


Kliknij myszą i przeciągnij w lewo lub prawo aby przewinąć panoramę

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ostatnie prace na stawach Goliana


To może Cię zainteresować: