IV Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 2014/15 I "Rodzinny Open w Królewskiej Grze" - Turniej 1

Tradycyjnie od kilku lat w czwartek, tym razem 20 listopada 2014 r., zainaugurowano kolejny IV cykl zawodów szachowych Grand Prix Szkół Podstawowych. O tytuły w poszczególnych kategoriach wiekowych zagrała rekordowa liczba 93 miłośników „królewskiej gry”, reprezentujących siedem szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

W zawodach wzięła też udział grupa 10 dorosłych szachistów, którzy rywalizowali w zorganizowanym po raz pierwszy specjalnie dla nich „Rodzinnym Open w Królewskiej Grze” Pierwsze zawody odbyły się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. dra Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie.

W turnieju dla podstawówek, najlepszy okazał się Jakub Bukowski, uczeń SP Książenice, który zdobywając 6 punktów z 6 partii odebrał też puchar dla Najlepszego Juniora w kategorii do lat 13. Drugie miejsce z dorobkiem 5 pkt i jednocześnie tytuł Najlepszego Juniora do lat 11, wywalczył Hubert Onuszkiewicz, a na trzecim miejscu zawody ukończył, Jakub Wyleziński. Obydwaj zawodnicy reprezentują drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Grodziska Maz.

Prawdziwą rewelacją tych zawodów okazała się zaledwie siedmioletnia Magdalena Kicińska ze SP nr 2 z Grodziska Maz., która po pięciu rundach z kompletem zdobytych punktów, zajmowała pierwsze miejsce w gronie 93 szachistów. Mimo przegranej w ostatniej rundzie z Jakubem Milczukiem, starszym i bardziej doświadczonym kolegą ze szkoły, uplasowała się na wysokiej piątej pozycji w klasyfikacji generalnej zdobywając jednocześnie tytuł Najlepszej Juniorki do lat 9.

W rywalizacji dorosłych w I Turnieju pn. „Rodzinny Open w Królewskiej Grze”, bezkonkurencyjny okazał się Maciej Poskrop z Książenic zdobywca 5 pkt z 5 partii. Pierwsze miejsce wśród kobiet w tych zawodach zajęła Weronika Chmielak, reprezentująca Gimnazjum nr 2 z Grodziska Maz.

Końcowa klasyfikacja indywidualna:

Kategoria Juniorów do lat 9
1. Piotr Jaroszewski – Społeczna SP nr 23 Grodzisk Maz.,
2. Sylwester Kucharski – SP Książenice
3. Kacper Borcuch – SP nr 2 Grodzisk Maz,

Kategoria Juniorów do lat 11
1. Hubert Onuszkiewicz - SP nr 4 Grodzisk Maz.,
2. Patryk Michałowski - SP nr 4 Grodzisk Maz.,
3. Aleks Szewczak-Kuciński – SP nr 4 Grodzisk Maz.,

Kategoria Juniorów do lat 13
1. Jakub Bukowski – SP Książenice,
2. Jakub Wyleziński- SP nr 2 Grodzisk Maz.,
3. Jakub Milczuk – SP nr 2 Grodzisk Maz.,

Kategoria Juniorek do lat 9
1. Magdalena Kicińska – SP nr 2 Grodzisk Maz.,
2. Nina Janoś – SP Adamowizna
3. Milena Horzempa - SP nr 2 Grodzisk Maz.,

Kategoria Juniorek do lat 11
1. Weronika Mzyk – SP Adamowizna,
2. Maria Dziedzic – SP Książenice,
3. Aleksandra Poskrop – SP Książenice,

Kategoria Juniorek do lat 13
1. Oliwia Pacocha - SP Adamowizna,
2. Zofia Pałkiewicz – SP Książenice,
3. Weronika Poprawa – SP nr 2 Grodzisk Maz.

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:
1. SP Książenice. – 24,0 pkt
2. SP nr 2 Grodzisk Maz. – 23,5 pkt
3. SP nr 4 Grodzisk Maz. - 22,0 pkt
4. SP Adamowizna. - 20,0 pkt
5. SP nr 1 Grodzisk Maz. – 16,0 pkt
6. SP nr 6 Grodzisk Maz. – 14,5 pkt
7. Społeczna SP nr 23 Grodzisk Maz. – 9,0 pkt

Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary zwycięzcom wręczali, Pan Piotr Ciesielczyk dyrektor SP w Adamowiźnie, Pan Jerzy Komorowski sędzia główny oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego.

Kolejny 2 turniej z cyklu IV Grand Prix w Szachach odbędzie się dnia 11.12.2014 r. w godz. 14:00 – 18:00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. ul. Zielony Rynek. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych miłośników” królewskiej gry”.

Szczegółowe wyniki oraz fotoreportaż z 1 turnieju zamieszczone zostaną na stronie internetowej SP w Adamowiźnie, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, , Szkoły Podstawowej w Książenicach, portalu Obiektyw.info oraz na stronie Miasta i Gminy Grodzisk Maz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: IV Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach na rok 2014/15 i "Rodzinny Open w Królewskiej Grze"


To może Cię zainteresować: