Tradycyjnie w czwartek, 17 listopada 2016 r. odbyły się pierwsze zawody szachowe z cyklu VI Grand Prix Szkół Podstawowych w Szachach. Inauguracyjny turniej, z zaplanowanych sześciu w roku szkolnym 2016/2017, zorganizowany został przez: Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie, Stowarzyszenie „Chełmonie” i Grodziski Klub Szachowy im. Mieczysława Najdorfa.

W zawodach o tytuły w poszczególnych kategoriach wiekowych walczyło 79 uczestników, a wśród nich 13 dziewcząt, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszego miasta.

W turnieju najlepszy okazał się Kamil Szewczyk reprezentujący SP z Książenic. Drugie miejsce wywalczył Maciej Kozak z SP nr 2 Grodzisk Maz.. Na trzecim miejscu zawody ukończył, Marek Dzbankowski kolejny zawodnik  ze Szkoły Podstawowej w Książenicach

Wśród dziewcząt najlepsza była Anna Kicińska, jednoczeście zdobywczyni tytułu Najlepszej Juniorki do lat 9. W kategorii Juniorek do lat 11 zwyciężyła Milena Horzempa  a w kategorii Juniorek do lat 13 Zuzanna Pakuła. Wszystkie zawodniczki punktowały dla SP nr 2 Grodzisk Maz.

Poniżej wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Szkoły Podstawowe

Klasyfikacja indywidualna po 1 turnieju

Kategoria Juniorów do lat 9

1. Maciej Jarosiński – SP nr 2 Grodzisk Maz,
  2. Adam Rokicki – SP Adamowizna,
  3. Miłosz Kalisz – SP nr 1 Grodzisk Maz.

6. SP nr 6 Grodzisk Maz.                                –  13,0 pkt

Na uroczystym zakończeniu turnieju nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary zwycięzcom wręczali, Pan Piotr Ciesielczyk dyrektor SP w Adamowiźnie,  Pan Jerzy Komorowski sędzia główny oraz Grzegorz Skonieczny Prezes Grodziskiego Klubu Szachowego.

Kolejny drugi  turniej z cylu VI Grand Prix w Szachach, odbędzie się już w grudniu na terenie SP nr 6 Grodzisk Maz.

Szczegółowe wyniki oraz fotoreportaż z  1 turnieju na stronach internetowych: SP w Adamowiźnie, Szkoły Podstawowej w Książenicach oraz Miasta i Gminy Grodzisk Maz.