Jadącym w nocy bez świateł fiatem natychmiast zainteresowali się grodziscy policjanci. Jak się okazało 25-letni kierowca był nietrzeźwy, a w kieszeni przechowywał torebkę z marihuaną. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Jego nieodpowiedzialna podróż zakończyła się zarzutami za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających. Zostanie także ukarany za wykroczenia drogowe.

Przed północą grodziscy policjanci pełniący służbę w centrum miasta zauważyli pojazd jadący bez świateł, który na widok radiowozu skręcił nagle w boczną uliczkę. Funkcjonariusze natychmiast postanowili sprawdzić kierowcę fiata.

Już próba kontroli dokumentów kierującego wykazała, że mężczyzna  nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 25-latek ma w organizmie prawie promil alkoholu. Czujni funkcjonariusze zwrócili także  uwagę na niespokojne zachowanie mężczyzny podczas całej interwencji. W czasie kontroli osobistej znaleźli w kieszeni jego ubrania torebkę z marihuaną. Kierowca został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Odpowie także za wykroczenia drogowe. 25-latek skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: