Dwa zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom usłyszał 43-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna, mimo wcześniejszego zatrzymania, tego samego dnia wsiadł za kierownicę auta, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas drugiej interwencji nakłaniał policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Wobec Piotra Ś. prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Podczas każdej służby grodziscy policjanci zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania użytkowników dróg i eliminują z ruchu nieodpowiedzialne osoby. Kilka dni temu funkcjonariusze dwukrotnie podejmowali interwencje wobec takiego kierowcy.

Około 16.30 policjanci pełniący służbę w Wycinkach Osowskich zauważyli fiata jadącego całą szerokością jezdni. Kierowca natychmiast został zatrzymany do kontroli. Szybko okazało się, że 43-latek ma w organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a pojazd przekazali wskazanej osobie. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji, potwierdzającej popełnienie przestępstwa drogowego, kierowca otrzymał wezwanie na dalsze czynności w komendzie w innym terminie.

Tego samego dnia przed 20.00 inna policyjna załoga podjęła natychmiastową interwencję wobec kierowcy fiata, który na jednej z grodziskich ulic wyprzedzał samochód ciężarowy na przejściu dla pieszych. Policjanci szybko potwierdzili, że kierowcą jest mężczyzna zatrzymywany 3 godziny wcześniej w stanie nietrzeźwości. 43-latek w drodze do jednostki kilkakrotnie namawiał  funkcjonariuszy do zaniechania dalszych czynności i obiecywał za to zapłacić. Mimo informacji, że takie zachowanie jest kolejnym przestępstwem, kierowca włożył pieniądze w dokumenty jednego z mundurowych. Kolejne badanie trzeźwości Piotra Ś. wskazało już prawie 3 promile alkoholu.

Tym razem mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał 2 zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nieodpowiedzialnego kierowcy dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: