Kolejna wycieczka na rowerach z Poczekalnią PKP

Jeszcze nie opadły emocje po przeprowadzonej 1 sierpnia grze miejskiej, a już na horyzoncie pojawiła się kolejna impreza. Tym razem, już po raz trzeci, miłośnicy rowerowych eskapad będą mieli okazję wspólnie wybrać się do Podkowy Leśnej.

W naturalnym, leśnym otoczeniu powstało w latach dwudziestych unikalne osiedle, które od początku swego istnienia ściąga wiele znanych postaci z życia kulturalnego, naukowego i politycznego. Architektura miasta daje niepowtarzalną okazję poznania stylów i mód w przedwojennym i współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych i większych obiektów, takich jak kościół pod wezwaniem Św. Krzysztofa, budynek stacji kolejki WKD Podkowa Leśna Główna i dawny Klub Sportowy (kasyno) w parku. Trasa wycieczki to ok. 20 kilometrów. Częścią wydarzenia będzie gawęda historyczna.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Podkowy Leśnej: Żyją tu lisy, zające, kuny leśne i wiele ptaków, wśród nich także synogarlice, gołębie grzywacze, a na obrzeżach kuropatwy i bażanty.

Kto wie, może któryś z uczestników sobotniej wycieczki będzie mógł dostrzec wspomniane zwierzęta?

Start zaplanowano w najbliższą sobotę, 8 sierpnia, o godz. 13:30 przy Poczekalni PKP w Grodzisku. Zapisy pod nr tel. 22. 463 46 34

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: