Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zachęca osoby starsze do korzystania z indywidualnych konsultacji. Dotyczą one wsparcia w zakresie cyfrowym.

Edukatorzy pomogą w obsłudze nowego telefonu, w zainstalowaniu nowego oprogramowania, uruchomienia poczty e-mail czy w pracy w edytorze tekstów. Organizatorzy akcji zapewniają, że żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Inicjatywa ta objęta została patronatem projektu Latarnicy 2020.pl. To inicjatywa na rzecz edukacji osób w wieku 44-64 lat oraz powyżej 65 roku życia. – Pomaganie i edukacja to nasza misja – twierdzą organizatorzy.

Zespół Biblioteki Publicznej w Grodzisku przypomina też, że aby zwrócić lub wypożyczyć książki nie trzeba kontaktować się bezpośrednio z bibliotekarzem. Można dokonać tego dzięki urządzeniu Selfcheck. To specjalne stanowisko samoobsługowe usytuowane w korytarzu Mediateki. Wystarczy tylko zeskanować kartę, położyć na czytniku wybrane książki (maksymalnie 3), kliknąć „wypożycz” i już można cieszyć się z kolejnej wakacyjnej lektury.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolejne pomysły grodziskiej Biblioteki


To może Cię zainteresować: