Kolejny rowerzysta zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym

Niestety wczoraj w godzinach wieczornych w rejonie ulicy Limanowskiego po raz kolejny Straż Miejska z Grodziska Mazowieckiego zatrzymała rowerzystę zagrażającego bezpieczeństwu w ruchu drogowym znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Jadący ul. Limanowskiego w Grodzisku Mazowieckim bez wymaganego oświetlenia rowerzysta przykuł uwagę patrolujących teren miasta Strażników Miejskich.

W trakcie legitymowania okazało się, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Kierującego przekazano Policji, celem podjęcia dalszych czynności prawnych.

Pamiętajmy kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości traktuje się jako wykroczenie zagrożone karą grzywny (od 50 do 5000 zł) lub aresztu (od 5 do 30 dni). Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy do 3 lat,

Po raz kolejny apelujemy, aby zawsze zwiększać  swoją widoczność poprzez używanie rowerów wyposażonych w sprawne oświetlenie zewnętrzne z przodu i z tyłu roweru, a także zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym używając elementów odblaskowych.

Obowiązkowe światła na rowerze:

  • co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym  światłem - (czyli np lampka przednia na baterie, lub dynamo),
  • co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe
  • co najmniej jedno  światło tylne świecące ciągłym, lub migającym światłem,

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i osób najbliższych, przypominajmy dzieciom i młodzieży o tych obowiązkach egzekwując ich stosowanie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: