Do celi grodziskiej komendy trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Zatrzymanie nastąpiło po kontroli, w czasie której pasażer i kierowca pojazdu zareagowali agresją na polecenia funkcjonariuszy. 42–latek i 38–latek usłyszeli zarzuty karne. Za popełniony czyn grozi im teraz nawet po 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci grodziskiej komendy pełniący nocną służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli  kierowcę hondy. Podczas przedstawiania się funkcjonariuszy, pasażer pojazdu zaczął zachowywać się wulgarnie i wyszedł z samochodu. Mężczyzna nie reagował na polecenia, zaczął krzyczeć i odpychać interweniującego policjanta, a następnie wyjął z kieszeni i rozpylił gaz w jego stronę. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 42-latka. Wtedy do akcji wkroczył także kierowca auta. Próby 38-latka uwolnienia kolegi poprzez odpychanie policjantów także doprowadziły do jego zatrzymania. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Po wykonaniu czynności procesowych zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: