Dwie kradzieże i usiłowanie dokonania tego przestępstwa dopisał do swojego konta 38–latek ustalony i zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Karany wcześniej mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Teraz odpowie za popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy.

Po zgłoszeniu kilku kradzieży katalizatorów z pojazdów, grodziscy kryminalni podjęli intensywne działania operacyjne. W wyniku wielu czynności i analiz policjanci ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tymi przestępstwami. 38-latek szybko został zatrzymany.

W czasie prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że mężczyzna w październiku mógł dokonać dwóch kradzieży na terenie Grodziska Mazowieckim. Zatrzymany przyznał się do wycięcia katalizatorów z dwóch hond. Policjanci sprawdzili także inne zgłoszenia z ostatniego czasu. Szybko okazało się, że podobna nieudana kradzież miała miejsce kilka dni temu w Milanówku. 38-latek potwierdził, że próbował dokonać także  tego przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty karne. Wcześniej był karany za podobne czyny, co powoduje, że odpowie w warunkach recydywy. O wysokości kary dla niego za dokonanie tych kradzieży zdecyduje sąd. Policjanci sprawdzają jeszcze udział innych osób w tych przestępstwach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: