Mieszkaniec Milanówka oraz zawodnik KS Jedynka w Ożarowie Maz. - Bartosz Kuźma został wicemistrzem Polski w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików do 13 lat.

O osiągnięciach Bartosza Kuźmy pisaliśmy już kilka razy. Teraz jednak jego sukces jest szczególny, bo Bartosz wywalczył 2 miejsce w Polsce na 400 m stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej.

W tym roku organizacja Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików przebiegała nieco inaczej niż w latach ubiegłych. Zawody podzielone były na dwie rundy, z których I odbyła się w marcu, zaś runda II - 18 i 19 czerwca.

Zmiany dotyczyły także miejsca rywalizacji. Zwykle zawody te odbywały się na jednym obiekcie pływackim. W tym roku jednak młodzi pływacy rywalizowali ze sobą na dwu pływalniach - w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Szczecinie. Zawody rozgrywały się jednocześnie, więc zawodnicy musieli liczyć się z tym, że w drugim mieście ktoś może być lepszy.
 - Szkoda, że zawody tej rangi nie odbywały się na jednej pływalni - mówi Bartosz.  - To uniemożliwiło rywalizację wśród najlepszych. Nie mogłem zmierzyć się z moim konkurentem w Szczecinie, bo go nie widziałem - dodaje z uśmiechem. - Może wtedy popłynąłbym lepiej, a tak walczyłem tylko z sobą i czasem.

Jednak czas, jaki osiągnął Bartosz na 400 m stylem dowolnym - 4:32.66 to jego rekord życiowy i pierwszy czas uzyskany na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Bartosz startował także w konkurencji na 100 m stylem dowolnym, osiągając 2. czas - 58.63 s. A w ogólnej klasyfikacji zajął 4. miejsce w Polsce w swoich konkurencjach i kategorii wiekowej.

Gratulujemy sukcesów młodemu pływakowi i czekamy na następne.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików do 13 lat w pływaniu


To może Cię zainteresować: