Wodne atrakcje z myślą o mieszkańcach

Rozpoczyna się przebudowa miejskiej pływalni KAPRY w Pruszkowie. Postępowanie przetargowe już się zakończyło i podpisano umowy z wykonawcami tego zadania. Co ciekawe, miasto planuje także budowę nowego miejskiego kąpieliska.

Zadanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej przeprowadzona zostanie termomodernizacja i modernizacja budynku w kilku aspektach. Będzie to wymiana pokrycia dachu wraz z instalacją odgromową i zabezpieczeniem jego elementów, a także wymiana centrali wentylacyjnej oraz oświetlenia hali basenowej, w podbaseniu i nieckach basenowych. Ponadto wykonane zostaną prace remontowo-budowlane w pomieszczeniach uzdatniania wody. Przypomnijmy, że jest to część większego zadania, polegającego na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, w ramach której za 14.797.509 zł, z czego 4.035.287 zł stanowi dofinansowanie unijne, poprawiona zostanie efektywność energetyczna w 5 budynkach na terenie miasta. Natomiast drugie zadanie polegać będzie na wymianie zjeżdżalni wraz z wymianą pomp i części instalacji wody zimnej oraz wymienione zostaną dwie wanny z hydromasażem i przeprowadzone inne prace konserwatorskie.

Termomodernizacja budynku potrwa do 20 grudnia i wykonana zostanie przez firmę z Warszawy, która wyceniła prace na 6.765.000 zł. Natomiast demontaż starych i montaż nowych ślizgów zjeżdżalni zakończyć się powinien w I kwartale przyszłego roku i wykonany zostanie przez firmę z Łozienicy za 2.403.862 zł. Co ważne, obecnie pływalnia funkcjonuje bez zmian. Utrudnienia mogą pojawić się od listopada.

To jednak nie jedyne plany związane z wodnymi atrakcjami dla mieszkańców Pruszkowa. Pod koniec września Konrad Sipiera – zastępca Prezydenta poinformował, że miasto jest w trakcie projektowania miejskiego kąpieliska w Parku Mazowsze. Tu zgodnie z założeniami ma powstać miejsce bezpieczne i atrakcyjne dla całych rodzin. Ma to zapewnić m.in. plaża i plac zabaw. Dodatkowo powstać tu mają prysznice i ogólnodostępne toalety, a cały obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: