Z odbywających się w dniach 1-3 marca 2013 r. w Dębicy, Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów 15-letnich, Bartosz Kuźma przywiózł do Milanówka brązowy medal.

Pierwszego dnia mistrzostw, w piątek, płynąc na dystansie 200 m stylem dowolnym, młody mieszkaniec Milanówka zakwalifikował się do finału z czasem 1:58,62 sek. W finale, uzyskując czas 1:58.09 - zdobył brązowy medal.
Drugiego dnia, po bardzo obiecujących eliminacjach na 400 m stylem dowolnym, wszedł z drugim czasem eliminacji 4:12.09 do finału, poprawiając tym samym swój życiowy wynik na tym dystansie o 4,5 sekundy! Popołudniowy, finałowy czas 4:15.70 dał mu 6. miejsce. 
Dzień trzeci to starty na 100 m stylem dowolnym. 55.39 to czas eliminacji niestety, tylko na finał B, ale po południu ten finał B udało się wygrać! Wygrać z życiowym rekordem 54.80.
 
Pragnę przypomnieć, że Bartek jest członkiem Kadry Narodowej. W ubiegłym roku, w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, zdobył 2 srebrne medale na dystansie 200 m i 400 m stylem dowolnym. Jego sukcesy spotkały się z uznaniem Burmistrza Milanówka Jerzego Wysockiego, które przyznały mu stypendium sportowe.
 
Wybaczcie Państwo odrobinę prywaty. Bartek jest moim bardzo sympatycznym sąsiadem i każde jego zawody dostarczają mi wiele emocji. Trzymam kciuki, czekam na sms-y z wiadomościami, jak mu poszło. Tym razem emocje były szczególnie mocne, bo Bartek wyjechał na mistrzostwa bardzo przeziębiony.
 
Bartku, w imieniu własnym i redakcji gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: