Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego grodziskiego wiaduktu nad torami w śladzie drogi wojewódzkiej nr 579. Według zapisów nowa przeprawa miałby zostać oddany do użytku do 28 lutego 2014 roku.

Ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane na stronie MZDW w Warszawie w dniu 9 lutego 2012 roku. W zamówieniu czytamy, że oferty będą przyjmowane do 28 lutego i jeszcze tego samego dnia zostaną otwarte. Wyłoniony wykonawca, który zaprojektuje oraz rozbierze stary i wybuduje nowy wiadukt nad torami kolejowymi, zostanie związany umową w ciągu 30 dni od otwarcia ofert. Prace projektowe muszą zostać ukończone do 31 stycznia 2013 roku, zaś prace budowlane do 28 lutego 2014 roku. Wiadukt ma wykorzystywać nowe rozwiązania inżynieryjne, które służyć będą mieszkańcom przez kolejne dziesiątki lat.

Przypomnijmy stary wiadukt jest w bardzo złym stanie technicznym, dlatego inspektorzy zdecydowali się go zamknąć z końcem czerwca 2011 roku dla ruchu samochodów ciężarowych powyżej 10 ton. Od tamtej pory ruch samochodów ciężarowych odbywający się przez miasto został znacznie ograniczony i skierowany w ulicę Graniczną i przez przejazd kolejowy strzeżony w ulicy Bałtyckiej. W pierwszej fazie obowiązywania nowej organizacji ruchu, dotąd przystosowana do lokalnego ruchu ulica Graniczna została uszkodzona, gmina jednak wykonała na niej gruntowny remont i wzmocniła drogę do przyjęcia znacznie cięższego ruchu. Dziś korzystać z przejazdu ulicą mogą tylko ciężarówki, które otrzymały specjalne przepustki wydane przez Urząd Miejski. Samochody osobowe nadal przejeżdżają przez wiadukt.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: