Wiadukt jednak bez dojazdu

Cały czas trwają prace przy nowym wiadukcie nad torami kolejowymi na granicy Pruszkowa i Piastowa. Niestety, mimo postępu prac wiadukt nie zostanie w pełni otwarty w terminie, gdyż nie będzie jak do niego dojechać.

Pod koniec wakacji Prezydent Miasta Pruszkowa podpisał umowę z firmą Fal-Bruk Sp. z o.o. Sp. K. na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja obejmuje rozbudowę dróg gminnych ul. Grunwaldzkiej i Podmiejskiej, drogi powiatowej Al. Tysiąclecia oraz przebudowę pasów zjazdowych i wyjazdowych w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie, a także przebudowę fragmentów dróg gminnych i drogi powiatowej Al. Tysiąclecia w Piastowie wraz z infrastrukturą techniczną, na łącznej długości ok. 2,3 km. Ze względu na zawirowania przetargowe inwestycja jest mocno opóźniona i pewne jest, że nie będzie gotowa na otwarcie wiaduktu.

Zupełnie inaczej wyglądała przebudowa po drugiej stronie torów. Tam prowadzone przez powiat prace były już bardzo zaawansowane. Niestety, w ostatnich dniach w związku z ujawnieniem niezainwentaryzowanych urządzeń w rozbudowywanym terenie, nastąpiła konieczność wstrzymania prac budowalnych i wykonania dodatkowego projektu oraz usunięcia kolizji elektroenergetycznej. Obecnie trwa uzgadnianie dokumentacji branżowej z PGE oraz zawieranie umów z MPWiK w Warszawie na usunięcie kolizji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Spowoduje to przesunięcie terminu wykonania wszystkich prac na koniec marca 2023 r.

Prace budowlane zawsze obciążone są pewnym ryzykiem, a gdy konieczne jest zgranie trzech tak dużych inwestycji, zawsze może zdarzyć się coś nieplanowanego. Miejmy nadzieję, że problemy uda się szybko rozwiązać i mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym wiaduktem.

Wszystkich zainteresowanych aktualnym etapem prac przy budowie wiaduktu zachęcam do obejrzenia filmu:

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: