Skuteczne działania operacyjne grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. 44-latek i 37-latek usłyszeli zarzuty dziewięciokrotnego posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Za popełnienie tych przestępstw grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu właścicielka utraconej karty płatniczej poinformowała grodziskich policjantów o wielokrotnych transakcjach za jej pomocą. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Dokładne analizy i sprawdzenie wielu dodatkowych danych doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch mieszkańców sąsiedniego powiatu. Policjanci szybko ustalili  miejsce przebywania 44-latka i 37-latka i zatrzymali ich w czasie porannej podróży. Podczas przeszukania ich samochodu funkcjonariusze znaleźli kartę z nazwiskiem właścicielki.

Zebrane w toku czynności materiały pozwoliły na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że mężczyźni mogli dziewięciokrotnie posłużyć się nie swoją kartą, płacąc nią w sklepach i na stacjach paliw. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: