W dniu 19.04.br. dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał nietypowe zgłoszenie. W jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Kłudno Stare w kominku miał przebywać nietoperz. Ekopatrol straży miejskiej niezwłocznie udał się na miejsce, następnie strażnicy używając rękawic ochronnych odłowili nietoperza i przenieśli w bezpieczne miejsce.

Nietoperze szczególnie w okresie letnim potrafią w pogoni za jakimś owadem polecieć za nim i wpaść w tym przypadku do kominka. Dotyczy to zwłaszcza młodych (tegorocznych), niedoświadczonych osobników. Nietoperze mają doskonałą pamięć i bardzo szybko uczą się na błędach. Rzadko zdarza się, aby ten sam nietoperz dwa razy popełnił ten sam błąd i ponownie wleciał do mieszkania.

W sytuacji, kiedy zauważamy nietoperza nocą w pomieszczeniu, należy otworzyć okno, zgasić światło i zamknąć drzwi, aby jedyną drogę ucieczki miał za zewnątrz mieszkania. Wówczas, nieproszony gość najprawdopodobniej sam wyleci.

Pamiętajmy, że nietoperz to dzikie zwierzę, a zatem nie można go dotykać gołymi rękami.

Najbezpieczniej jest zadzwonić pod numer alarmowy 986 Straż Miejska. Funkcjonariusze Ekopatrolu mają specjalistyczny sprzęt oraz są przeszkoleni do odławiania zwierząt.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: