W Milanówku od wielu lat, wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, praktykowana jest forma patrolowania miasta na rowerach.

Dzięki patrolom rowerowym strażnicy są w stanie dotrzeć w miejsca, do których nie jest możliwe dojechanie radiowozem. Patrolujący na rowerach funkcjonariusze Ekopatrolu pilnują porządku i bezpieczeństwa głównie na terenach rekreacyjnych, na ścieżkach rowerowych oraz kontrolują stan sprzętu w samoobsługowych serwisach rowerowych zlokalizowanych w centrum miasta.

Oprócz tego, strażnicy są bardziej dostępni dla mieszkańców. Mogą rozmawiać z nimi i udzielać rad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz innych spraw związanych z funkcjonowaniem miasta. Warto też wspomnieć, że patrol rowerowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny samochód patrolowy, co ma wpływ na ochronę naszej planety.

Patrole najczęściej będzie można spotkać w centrum miasta, na ścieżkach rowerowych, w okolicach parków miejskich czy szkół.

Straż Miejska w Milanówku planuje realizować tego typu patrole w okresie wiosenno-letnim. Będą one stanowić uzupełnienie innych dotychczasowych form patrolowania, a ich ilość dostosowana zostanie do aktualnych możliwości kadrowych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: