Grodziscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Z zawiadomienia wynikało, że 30-latek i 26-latek zabrali z remontowanego mieszkania elektronarzędzia o wartości 2600 złotych. Policjanci odzyskali cały skradziony sprzęt. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty karne, do których się przyznali. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Gdy tylko do grodziskiej komendy dotarło zawiadomienie o kradzieży elektronarzędzi, do działań wykrywczych natychmiast przystąpili krymianalni. Policjanci ustalili, że tego przestępstwa mogło dokonać dwóch pracowników, którzy zajmowali się remontem mieszkania właściciela. Funkcjonariusze szybko pojechali pod ustalony adres zamieszkania 30-latka i 26-latka i zatrzymali tam obu mężczyzn.

Na miejscu policjanci nie odnaleźli skradzionych przedmiotów, ale szybko ustalili, gdzie mogły zostać sprzedane. W jednym z lombardów funkcjonariusze odzyskali wszystkie zabrane przez zatrzymanych elektronarzędzia, których wartość została oceniona na 2600 złotych.

Zatrzymani mężczyzźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Obaj przyznali się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddali karom. Za kradzież grozi im nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: