Dzięki czujności pracownika miejskiego monitoringu i natychmiastowym działaniom grodziskich policjantów, w nocy zatrzymany został mężczyzna podejrzany o kradzież. Funkcjonariusze odzyskali rzeczy skradzione z terenu restauracji, zanim właściciel dowiedział się o ich stracie. 37–latek usłyszał zarzut karny, za który grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas nocnej służby grodziscy policjanci dostali informację od pracownika monitoringu o osobie, która na tyłach jednej z restauracji mogła dokonać kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Niedaleko ustalonego miejsca zauważyli mężczyznę z wózkiem transportowym, na którym wiózł 2 butle gazowe. Wyjaśnienia niezadowolonego ze spotkania  37–latka nie przekonały mundurowych i mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli znalezione przy nim rzeczy.

Wezwany na miejsce właściciel restauracji potwierdził, że wózek i butle pochodzą z jego obiektu. Ucieszył się też z tak szybkiego odzyskania przedmiotów, których wartość wycenił na prawie 600 złotych.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo zagrożone jest nawet 5–letnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: