Nowy rok rozpoczął w policyjnej celi

Zarzut kradzieży i posiadania substancji psychotropowej usłyszał 24-latek zatrzymany w Nowy Rok przez grodziskich policjantów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim pieniądze skradzione mieszkańcowi hostelu oraz amfetaminę. Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

1 stycznia grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego z hosteli w powiecie, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu dowiedzieli się, że po nocy sylwestrowej z portfela jednego z klientów zginęło ponad 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze postanowili najpierw sprawdzić okolicę hostelu. Na sąsiedniej ulicy zauważyli mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Policjanci przystąpili do jego sprawdzenia. Podczas kontroli osobistej wyszło na jaw, że 24-latek ma przy sobie plik banknotów zwinięty w paczce chusteczek, a w drugiej kieszeni foliowe opakowanie z białym proszkiem. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany.

Podczas czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że znalezione u zatrzymanego pieniądze należą do okradzionego mężczyzny. 24-latek przyznał się do tego, że przebywając w hostelu wykorzystał sen właściciela portfela i dokonał kradzieży. Oprócz tego zarzutu, mężczyzna odpowie także za posiadanie amfetaminy. Zatrzymany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze grzywny za obydwa przestępstwa.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: