Cieszymy się, gdy czytelnicy zwracają się do nas z problemami i dzięki naszym działaniom uda się je rozwiązać, zwłaszcza, że wiele z tych problemów dręczyło mieszkańców latami. Takim przypadkiem była niewątpliwie „wieczna kałuża” na skrzyżowaniu H. Sienkiewicza i S. Batorego, która jeszcze przed ŚDM zniknęła z drogowej mapy Grodziska.

O problemie tym napisała do nas na początku roku jedna z czytelniczek - nowych mieszkanek Grodziska. Przejście to znajduje się niedaleko jednego z marketów, przy wejściu na Stawy Goliana. Często korzystają z niego osoby z zakupami czy rodzice z wózkami. Niestety, po nawet najmniejszym deszczu nie da się tam przejść suchą nogą. Przyzwyczajony do takiej sytuacji, sam wielokrotnie nie zwracałem na to uwagi, tylko omijałem kałużę, jako coś naturalnego w tym miejscu.

Postanowiliśmy zająć się tą sprawą. Jak wynikało z informacji przekazanej nam przez pana Jaceka Grabowskiego z grodziskiego magistratu, problem na tym skrzyżowaniu polega na tym, że nie ma tam kanalizacji deszczowej. Zapewnił nas jednak, że problem tego przejścia dla pieszych zostanie w czerwcu rozwiązany.

Rzeczywiście w lipcu poprawione zostało wyprofilowanie nawierzchni i ułożenie chodnika. Prezentowany na zdjęciach problem został rozwiązany, na tyle, że nawet po ostatnich opadach dało rady tamtędy przejść. Żałuję jedynie, że wówczas nie wysłaliśmy jeszcze zdjęcia drugiej strony tego przejścia – tam nic się nie zmieniło…

Tworząc Obiektywną Gazetę Internetową liczyliśmy, że uda się nam zmienić choć w małym stopniu absurdy i niedomagania otaczającej nas rzeczywistości. Chcieliśmy skoncentrować się na rozwiązaniu problemów, a nie na samych problemach, pozostawiając zastany stan bez zmiany. To nie jedyna pozytywna zmiana naszego otoczenia dokonana po naszej interwencji, ale o tym napiszemy w jednym z najbliższych artykułów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: