W naszej okolicy są pewne problemy, do których tak się przyzwyczailiśmy, że nie zwracamy na nie uwagi. Traktujemy je wręcz jako pewną normalność. Przykładem takiego stanu rzeczy jest wieczna kałuża zajmująca całe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu H. Sienkiewicza i S. Batorego. Na szczęście jest szansa, że problem ten do końca czerwca zostanie rozwiązany.

Przejście to znajduje się niedaleko marketu, przy wejściu na Stawy Goliana. Często korzystają z niego osoby z zakupami czy rodzice z wózkami. Niestety, po nawet najmniejszym deszczu nie da się tam przejść suchą nogą. Przyzwyczajony do takiej sytuacji, sam wielokrotnie nie zwracałem na to uwagi, tylko omijałem kałużę, jako coś naturalnego w tym miejscu.

W ostatnich dniach, napisała do nas w tej sprawie jedna z czytelniczek, nowa mieszkanka Grodziska.

Zwróciliśmy się więc z pytaniem w tej sprawie do władz gminy. Jak wytłumaczył nam pan Jacek Grabowski, problem na tym skrzyżowaniu polega  na tym, że nie ma tam kanalizacji deszczowej. Zapewnił nas jednak, że problem tego przejścia dla pieszych zostanie w czerwcu rozwiązany.

Mamy nadzieję, że dzięki uwadze naszej czytelniczki, rzeczywiście tak będzie, a Państwa zachęcamy do przesyłania informacji o podobnych problemach, które są z nami od zawsze.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: