Odpowie za kradzieże w sklepach

W dniu zgłoszenia kradzieży sklepowych grodziscy policjanci zatrzymali 21–latka podejrzanego o te przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w jednej z placówek handlowych, która straciła przez niego ponad 800 złotych. Został także ukarany grzywną za kradzieże produktów o mniejszej wartości w innych sklepach. Za popełnione przez niego czyny kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawieniem wolności.

Do grodziskich policjantów dotarła informacja o kradzieżach w placówce handlowej, których mógł dokonywać jeden z klientów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęłi poszukiwania tej osoby. Jeszcze tego samego dnia, znany policjantom z podobnych czynów 21–latek, został zatrzymany.

Zebrane materiały świadczyły o tym, że w ciągu ostatnich kilku dni mężczyzna mógł zabrać ze sklepowych półek artykuły o łącznej wartości ponad 800 złotych. Zatrzymany przyznał się do dokonania tych czynów. Usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze wysokiej grzywny za to przestępstwo. Policjanci zespołu wykroczeń ukarali go także mandatem za kradzieże w innych sklepach, gdzie straty wynosiły do 500 złotych. Dla sprawcy kradzieży mienia kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: