Dzięki pieniądzom z funduszu sołeckiego z lat 2009 i 2010 w Czarnym Lesie urządzono plac zabaw dla dzieci. Działkę na cele Sołectwa użyczył mieszkańcom Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki.

W niedzielę 29 maja nastąpiło oficjalne otwarcie nowego miejsca spotkań mieszkańców, które ma służyć zarówno dzieciom jak i dorosłym w Czarnym Lesie.

Ma to być miejsce integracji mieszkańców pochodzących z różnych środowisk kulturowych, a nawet z różnych krajów. Na Piknik Rodzinny połączony z oficjalnym otwarciem placu i Dniem Dziecka na plac przybyło ponad 150 mieszkańców. Wstęgę przecięły dzieci, które jako pierwsze pojawiły się przed placem. Zaraz przy wejściu każde dziecko otrzymało batoniki, soczki, baloniki i daszki-czapeczki. Mogły częstować się różnymi słodyczami. Następnie miały do wyboru skorzystanie z urządzeń placu zabaw zakupionych z funduszu sołeckiego, albo przejście do ogniska rozpalonego wcześniej przez członków Rady Sołeckiej. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę na specjalnych kijkach zakupionych też funduszu sołeckiego z ręcznie wypalaną nazwą Sołectwo Czarny Las.

Animatorka współpracująca z Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zorganizowała dzieciom różne gry i zabawy. Malowała dzieciom buzie. Była też loteria fantowa. Jej przeznaczeniem było zebranie pieniędzy dla Powiatowej Straży Zwierząt na pokarm dla bezdomnych zwierząt. Nie było pustych losów. Każdy los był wygrany i to podwójnie, bo przecież cel sam w sobie był szlachetny. Zebrano 490 zł dzięki ofiarności mieszkańców.

W przyszłości planowane jest utworzenie także w tym zielonym miejscu kącika dla dorosłych, aby mogli aktywnie na sportowo spędzać czas wolny. Czarny Las to piękna miejscowość spokojna, atrakcyjnie położona wśród zieleni, z dobrym mikroklimatem. Warto podkreślić, że jej największym atutem są mieszkańcy.

Impreza udała się dzięki zaangażowaniu władz Sołectwa i mieszkańców. Podziękowania należą się sponsorom: Continental Bakeries Roman Siemaszko, Firma Reklamowa "Wiesta" z Grodziska Maz., Internetowy Sklep Zoologiczny Pupilion.pl, Piastpol Klejnowki Kobierecki Sp. Jawna- Dystrybucja wody w butlach 19 l i akcesoriów, PSB Mrówka – Kasta - Katarzyna Zaradkiewicz, Placówka Partnerska nr 1 Banku Zachodniego WBK w Grodzisku Maz, Szymon Kończyk, Szymon Milczarek, Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki, Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Czarnego Lasu

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: