Plac Wolności gotowy, choć z przygodami

Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia mieszkańcy Grodziska Maz. będą mogli podziwiać efekty modernizacji Placu Wolności. Oficjalne otwarcie rozpocznie się o godzinie 13.00.

W programie wydarzenia przewidziano krótką opowieść o historii placu oraz zastosowanych w ramach rewitalizacji eko-rozwiązaniach. Odbędą się też niebiesko-zielone warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Warto zaznaczyć, że rewitalizacja placu jest jednym z lepszych przykładów inwestycji w Grodzisku. Plac w dużej części pokrywała powierzchnia betonowa, która teraz zamieniła się w zieleń. W innowacyjny sposób rozwiązano problemy retencji i nawadniania roślin. Mamy nadzieję, że stanie się on nową strefą rekreacji i spotkań mieszkańców w Grodzisku Mazowieckim.

Niestety, w ostatnim czasie projektu nie ominęły komplikacje, a jeden z elementów projektu – fontanna przeszedł nieoczekiwany sprawdzian wytrzymałości. Pod koniec lipca, kierowca jednej z firm kurierskich, skracając sobie drogę, wjechał na fontannę, a jej konstrukcja niestety, nie wytrzymała obciążenia samochodu dostawczego. Na szczęście uszkodzenia okazały się mniejsze niż pierwotnie zakładano i fontanna działa ponownie. Zapytany o zdarzenie Burmistrz Tomasz Krupski zwrócił uwagę, że inwestycja nie została jeszcze odebrana przez gminę i nie może komentować tej sprawy. Zaznaczył jednocześnie, że fontanna ma wytrzymać podobne obciążenia. Niestety, przedstawiciel wykonawcy ze względu na sprawę prowadzoną przez policję i ubezpieczyciela odmówił nam komentarza do zaistniałej sytuacji. Mamy nadzieję, że kwestia wytrzymałości fontanny zostanie dokładnie sprawdzona podczas odbiorów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: