Drzewa na Placu Wolności przesadzone

Remontowany obecnie Plac Wolności coraz szybciej nabiera nowego kształtu. W ostatnich dniach przesadzone zostały drzewa, kolidujące nowopowstającymi atrakcjami.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna – to idealny czas na prace porządkowe w ogrodzie. Okres ten wykorzystano też podczas przebudowy Placu i przesadzono drzewa, które kolidowały z projektowaną fontanną i ścieżkami.

Warto przypomnieć, że podczas przebudowy główny nacisk kładziony jest na zieleń, którą plac ma być wypełniony po brzegi. Będą tu trawniki rekreacyjne, powierzchnia biologicznie czynna zastępująca twardą nawierzchnię oraz zbiorniki retencyjne, gromadzące deszczówkę, którą później wykorzysta się do podlewania miejskiej roślinności. Na ekologiczne wymienione zostaną także latarnie, które wykorzystywać będą światło słoneczne. Nowe zielone oblicze Placu Wolności zostanie odsłonięte latem tego roku.

Plac Wolności jest realizowany w ramach projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu” (Umowa nr MFEOG.07.03.0-07-0025/21-00).

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Plac Wolności w nowej odsonie


To może Cię zainteresować: