W piątek, 15 kwietnia br. Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał umowę na nasadzenia 50 nowych drzew. Wielu czytelników pomyśli, że umowa jakich wiele. Tym razem, w odróżnieniu od wcześniejszych, podobnych umów, sadzone będą duże drzewa, o dużych koronach. Czy to będzie już standardem w Grodzisku?

W ostatnich latach warto pochwalić władze Grodziska za dbałość o zieleń miejską i liczbę nowych nasadzeń. Niestety, nowe drzewa, zastępujące często te wycięte, są małe i z ich walorów w pełni cieszyć się będą dopiero przyszłe pokolenia. W najbliższym czasie to się zmieni i w ramach projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, Gminy Grodzisk Mazowiecki” posadzone zostaną dużo większe drzewa. Wyłonionym w przetargu wykonawcą, jest firma Pio Drewsmol z Mszczonowa, a efektem podpisanej umowy będzie nasadzenie 50 sztuk drzew przyulicznych. Firma dodatkowo przez najbliższe dwa lata ma pielęgnować nowe drzewa.

Gdzie pojawią się nowe drzewa? 6 platanów pojawi się w okolicach targu na ul. Spokojnej. Kolejne drzewa pojawią się przy placu zabaw u zbiegu ulic Okrężnej i Reymonta oraz przy ulicach: Orzeszkowej, Królewskiej, Traugutta i Piaskowej. 6 największych lip, o obwodzie pnia 30-35 cm, zostanie posadzonych przy pl. Zygmunta Starego. Przy placu przed Centrum Kultury posadzonych zostanie 17 Klonów czerwonych.

Warto dodać, że nie będą to byle jakie drzewa. W ostatni poniedziałek uczestniczyliśmy w spotkaniu na terenie szkółki, gdzie pracownicy grodziskiego magistratu starannie wybierali konkretne, zdrowe i pasujące do siebie drzewa. Gdy tylko nowe nasadzenia pojawią się w Grodzisku, zobaczą to Państwo na naszym portalu.


AKTUALIZACJA: Wspomniane w artykule lipy właśnie przyjeżdżają do Grodziska, a na Placu Króla Zygmunta Starego. Warto pamiętać, że to nie jedyne nowe nasadzenia

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowe drzewa, duże drzewa (aktualizacja)


To może Cię zainteresować: