W najbliższe wakacje rozpoczną się prace przy modenizaji ulic Popławskiej w Kozerach Nowych i Uroczej w Kozerach. Poprawa stanu obu dróg ułatwi dojazd do autostrady tym, którzy mieszkają na zachód od Grodziska.

O tragicznym stanie przedstawionej na zdjęciu ulicy Popławskiej informował nas jeden z czytelników. Ta niegdyś lokalna droga, od czasu zamknięcia wiaduktu, stała się ważną trasą do przejazdu w Kozerkach. Niestety, ze względu na wzmożony ruch ciężkich pojazdów droga ta na kilkusetmetrowym odcinku praktycznie przestała istnieć, a kierowcy samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów kluczą, starając się ominąć utworzone w niej kratery.

O dalsze losy tej drogi pytaliśmy Stanisława Olkowskiego - Kierownika Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że w maju przeprowadzane były ekspertyzy rzeczonego odcinka, a pod koniec czerwca i na początku lipca przeprowadzony zostanie jej remont. Wzmocnione zostanie podłoże i położona znacznie grubsza warstwa asfaltu.

To nie koniec wakacyjnych remontów w tym rejonie. W zeszłym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg na utwardzenie gruntowego odcina ul. Uroczej. Wygrała go firma Mabau, która wykonanie tego zadania wyceniła na ok. 700 000 zł. Nawierzchnia na tej ulicy ma zostać położona we wrześniu.

Cieszą podejmowane działania na zniszczonych odcinkach dróg. Szkoda, że nie podjęto ich kilka miesięcy wcześniej, gdy drogi te nie miały aż tak dużego znaczenia komunikacyjnego dla mieszkańców.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: