Marek Ś. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Decyzję taką podjął Sąd na wniosek Prokuratury wobec 59-latka, który na przejściu dla pieszych potrącił 30-letnią kobietę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając jej pomocy. Jak się później okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala.

Do potrącenia doszło w Grodzisku Mazowieckim na ul. Traugutta. Kierujący fordem nie zauważył kobiety, która przechodziła przez jezdnię na przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Po całym zajściu kierujący odjechał, nie udzielając leżącej żadnej pomocy. 30-latka w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala.

Po chwili kierowca wrócił na miejsce zdarzenia, żeby zobaczyć, co się stało. Policjanci podczas rozmowy z kierującym wyczuli z jego ust alkohol. Badanie alkomatem wykazało, iż jest on nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Na wniosek Prokuratury wobec Marka Ś. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi w/w kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: