Przywłaszczoną kartą robili rodzinne zakupy

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie karty płatniczej. Policjanci potwierdzili, że ojciec i syn kilkakrotnie płacili znalezioną kartą w sklepach. 54-latek i 29-latek usłyszeli łącznie 9 zarzutów karnych. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstw i poddali karom.

Po zgłoszeniu utraty pieniędzy z zagubionej karty płatniczej, natychmiast sprawą zajęli się grodziscy kryminalni. Wykonane działania operacyjne i skrupulatna analiza zdobytych materiałów pomogły wytypować podejrzane osoby. Policjanci natychmaist ustalili miejsce zamieszkania dwóch mężczyzn i pojechali ich zatrzymać. Na jednej z posesji  w podgrodziskiej miejscowości zastali 54-latka i 29-latka. Ojciec z synem trafili do policyjnych celi.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że obaj zatrzymani przywłaszczyli sobie znalezioną na parkingu kartę płatniczą. Następnie w dwóch placówkach handlowych dokonali nią nieautoryzowanych transakcji zbliżeniowych. W dwóch kolejnych sklepach próbowali także zapłacić za swoje zakupy przywłaszczoną kartą, która była już zablokowana.

Ojciec z synem usłyszeli zarzuty wspólnego przywłaszczenia karty, dokonania dwóch kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz trzykrotnego usiłowania kradzieży z włamaniem. Obaj mężczyźni przyznali się do dokonania tych przestępstw i dobrowolnie poddali się karom grzywny.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: