Prawie 400 uczestników i uczestniczek wzięło udział w zawodach kolarskich, jakie odbyły się na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki.  Mowa o X memoriale imienia Eryka Stolarza i I memoriale Krzysztofa Sadowskiego. Było to również otwarcie sezonu kolarskiego.

W strugach deszczu i przy niskiej temperaturze zawodnicy dawali jednak radę. Zapytaliśmy kolarza z ekipy lubelskiej o ocenę wyścigu. – Dramat, ślisko, deszcz, a temperatura, mimo że dodatnia, to jednak odczuwalna na minusie. To była jazda dla twardzieli – mówił Paweł.
Mimo, że na trasie łatwo i przyjemnie nie było, to dotarcie na metę wzbudzało u każdego uśmiech. Szczęśliwie i bez większych wpadek do mety dojechali wszyscy, którzy wystartowali, a ścigali się w kilku kategoriach: juniorzy młodsi, juniorzy, orlicy i elita.

Kim byli upamiętnieni w memoriałach? Eryk Stolarz ścigał się od dziecka. Jednak dopadła go ciężka choroba, która niestety, zakończyła się śmiercią. Natomiast Krzysztof Sadowski niemal od początku istnienia Grodziskiego Klubu Kolarskiego OPTY Mazowsze był w nim trenerem. Szkolił młodych zawodników, jeździł z nimi na zgrupowania czy obozy. Zmarł nagle, niespodziewanie.

Start i meta wyścigu miała miejsce w Chrzanowie Małym. Na zwycięzców, oprócz pucharów, czekały również nagrody pieniężne. Organizatorem zawodów był Grodziski Klub Kolarski OPTY Mazowsze.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: