- Węzeł Wiskitki został otwarty pod koniec października, a samochody ciężarowe dalej jeżdżą Żytnią i Graniczną. Wszystkie przepustki miały być wycofane do końca października, a nie są – informowała nas wyraźnie zdenerwowana mieszkanka okolic ul. Żytniej. Okazuje się jednak, że problem nie mógł zostać rozwiązany przez… dalej nieoddaną obwodnicę Żyrardowa.

30 października 2012 na stronie Urzędu Miejskiego w Grodzisku został zamieszczony komunikat w sprawie przedłużenie terminu ważności identyfikatorów stałych na przejazd drogami gminnymi. Zastępca Burmistrza Pan Piotr Galiński informuje, że „w związku ze zbliżającym się upływem terminu ważności (31.10.2012r) identyfikatorów G, K, GN uprawniających do wjazdu w strefę ograniczonego ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 10 ton uprzejmie informuję, że ww. termin zostaje wydłużony i obowiązuje do dnia 31 stycznia 2013 roku.

Na wielu spotkaniach mieszkańcy słyszeli, że problem nadmiernego ruchu samochodów ciężarowych w Grodziskich Łąkach zostanie rozwiązany do końca października, razem z oddaniem do użytku węzła w Wiskitkach i obwodnicy Żyrardowa. Drogowcom udało się zdążyć w tym terminie z węzłem w Wiskitkach, o czym pisaliśmy w artykule Węzeł Wiskitki na autostradzie A2 otwarty.Niestety mająca kilka miesięcy opóźnienia budowa obwodnicy Żyrardowa, jest dalej zamknięta dla ruchu i prawdopodobnie zostanie otwarta dopiero pod koniec listopada.

Jak zapewniła nas Pani wiceburmistrz Maria Grabowska, do czasu otwarcia obwodnicy Żyrardowa, gmina nie może rozpocząć wygaszania przepustek. Po otwarciu obwodnicy ilość przepustek będzie ograniczona.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: