Trzech zatrzymanych i 7 zarzutów po jednej interwencji

Dwóch 22-latkówi 24-latek zakończyło piątkową noc w policyjnej celi. Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani przez grodziskich policjantów po interwencji w związku z zakłócaniem porządku. Wszyscy opowiedzą za znieważenie funkcjonariuszy. Damian N. dodatkowo usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności i kierowania gróźb wobec policjantów, a także uszkodzenia radiowozu. Daniel J. poniesie także karę za posiadanie przy sobie i w domu prawie 100 gramów marihuany. O dalszym losie całej trójki wkrótce zdecyduje prokuratura i sąd.

Po 3.00 w nocy grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic, gdzie grupa osób miała spożywać alkohol i głośno się zachowywać. Policyjna załoga na miejscu szybko potwierdziła zgłoszenie i podjęła interwencję wobec sprawców. 3 mężczyzn podczas legitymowania wyzywało funkcjonariuszy i nie zaprzestało zakłócania porządku publicznego. Po informacji o skierowaniu wniosków do sądu, jeden z mężczyzn zaczął szarpać policjanta i grozić mu, a pozostali w dalszym ciągu znieważali funkcjonariuszy. Dwóch 22-latków i 24-latek zostali poinformowani o zatrzymaniu.

Podczas przewożenia osób do komendy, jedna z nich uszkodziła radiowóz, kopiąc w drzwi i przegrodę. W jednostce policjanci dokładnie przeszukali zatrzymanych. Przy jednym z 22-latków funkcjonariusze znaleźli fifkę napełnioną marihuaną. Jak zawsze w takich sytuacjach, policjanci pojechali sprawdzić również miejsce zamieszkania mężczyzny. W domu Daniela J. funkcjonariusze znaleźli opakowanie z prawie 100 gramami tego samego narkotyku.

Damian N., Daniel J. i Bartłomiej R. usłyszeli już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy podczas służby. Damian N. dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności i kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów, a także uszkodzenie policyjnego pojazdu. Daniel J. poniesie również karę za posiadanie środków odurzających. O dalszym losie całej trójki i karach zdecyduje prokuratura i sąd.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: