Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonywanie kradzieży z włamaniem. Zatrzymani odpowiedzą za popełnienie 9 takich czynów. Policjanci udowodnili im, że ze skrzynek jednej z sieci telekomunikacyjnych zabrali łącznie 56 akumulatorów. Wszyscy przyznali się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddali karom. Poszukiwany przez sąd 38-latek trafił już do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę za wcześniejsze przestępstwa.

W ciągu ostatnich kilku tygodni grodziscy policjanci przyjęli zgłoszenia dotyczące włamań do skrzynek jednej z sieci telekomunikacyjnych i kradzieży z nich akumulatorów.  Skrupulatnie prowadzone przez kryminalnych działania doprowadziły policjantów do 37–latka, który mógł brać udział w tych przestępstwach. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce policjanci ustalili dane dwóch innych osób, podejrzanych o dokonywanie podobnych czynów.  38-latek i 35-latek również trafili do celi grodziskiej komendy.

Szereg czynności operacyjnych i dochodzeniowo- śledczych wykonanych przez grodziskich funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci potwierdzili, że pierwszy z zatrzymanych mógł pięciokrotnie włamywać się do szaf telekomunikacyjnych na terenie Milanówka i Owczarni, kradnąc z nich łącznie 36 akumulatorów. 38-latek usłyszał dwa zarzuty – jednego dokonania tego przestępstwa, podczas którego zabrał 8 akumulatorów i usiłowania dokonania kradzieży w Milanówku, a 35-latek dokonania dwóch włamań w Piastowie i kradzieży 12 akumulatorów.

37-latek i 38-latek, którzy byli wcześniej karani i będą odpowiadać w warunkach recydywy, dobrowolnie poddali się karom – 5 lat i 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Najmłodszy z mężczyzn także przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo po zatrzymaniu 38-letniego mężczyzny okazało się,że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności i już trafił do jednostki penitencjarnej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: