Policjanci grodziskiego Zespołu Wywiadowczego zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży samochodu. 42-latek i 25-latek wpadli chwilę po porzuceniu uszkodzonego pojazdu. Szybko okazało się też , że kierowca był nietrzeźwy. Adam K. i Sebastian K. usłyszeli już zarzuty. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 8 lat więzienia.

Po 20.00 grodziscy policjanci zostali poinformowani o prawdopodobnej kradzieży pojazdu z jednej z posesji. Funkcjonariusze na miejscu szybko potwierdzili, że chwilę wcześniej na podwórko weszło 2 nieznanych im mężczyzn. Jeden z nich wsiadł do zaparkowanego ciężarowego mercedesa i próbował nim odjechać, drugi mężczyzna odstawiał w tym czasie drewniane zapory, blokujące wyjazd. Kierowca najechał jednak na jedną z przeszkód i unieruchomiony samochód pozostawił niedaleko posesji, a sam uciekł.

Właściciel pojazdu wskazał policjantom jednego z mężczyzn, którego udało mu się ująć tuż po zdarzeniu. 42-latek natychmiast został zatrzymany. Chwilę później w rękach funkcjonariuszy był także 25-letni kierowca. Podczas badania stanu trzeźwości zatrzymanych mężczyzn okazało się, że obaj mają po ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu Adam K. i Sebastian K. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, a następnie porzucenia go w stanie uszkodzonym. 25-latek dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 8 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: