Usłyszeli zarzuty kilku włamań

2 młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez grodziskich kryminalnych. Policjanci ustalili, że 17-latek i 20-latek są podejrzewani o dokonanie licznych włamań do domów. Ponadto u starszego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Wczoraj Paweł S. i Łukasz W. usłyszeli łącznie 5 zarzutów. Za kradzieże z włamaniami grozi im nawet po 10 lat więzienia. Policjanci analizują jeszcze kolejne podobne sprawy.

Podczas prowadzonych na bieżąco działań w zakresie ujawnienia sprawców włamań do domów, grodziscy kryminalni wpadli na trop osoby podejrzewanej o te przestępstwa. Policjanci natychmiast pojechali pod ustalony adres sprawdzić swoje informacje. Po krótkiej obserwacji mieszkania, w którym nikt nie otwierał drzwi, funkcjonariusze zatrzymali wychodzącego z niego mężczyznę. Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli torebkę z amfetaminą. Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich 20-letni właściciel zatrzymany. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili dane innego młodego mężczyzny, który prawdopodobnie również brał udział we wspólnej przestępczej działalności. Tego samego dnia 17-latek również trafił do celi grodziskiej komendy.

Zgromadzone przez grodziskich dochodzeniowców materiały pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom do tej pory łącznie 5 zarzutów. Łukasz W. odpowie za dokonanie włamania wspólnie z kolegą i posiadanie środków odurzających, a Paweł S. usłyszał zarzuty dokonania 2 włamań i usiłowania trzeciego. Dalszym losem młodych mężczyzn zajmie się teraz sąd. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia.


 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: