Mobilny tor rowerowy o długości 180 m przy Szkole Podstawowej nr 6 już otwarty. W ramach projektu zrealizowano pupmptrack, boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do gry w siatkówkę lub badmintona oraz plac zabaw dla dzieci. Na otwarciu gościliśmy osoby wyjątkowe, mistrzów olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim, Luizę Złotkowską oraz Sławomira Chmurę.

Z pumptracka można korzystać od soboty. Zadowolona z tej inwestycji jest Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka – jest on zrobiony z materiałów, które są bezpieczne, oczywiście pod warunkiem właściwego użytkowania. Zawsze pamiętajmy i o kasku, o tym aby na torze przebywała tylko jedna osoba. Tor będzie dostępny każdego dnia, w tygodniu od 8:00 do 20.00 oraz w weekendy od 16.00 do 20.00. Plac jest już częściowo monitorowany i oświetlony. Wkrótce będzie podpięty pod monitoring miejski.

Pumptrack kosztował 600 tys. zł, a realizacja całego parku sportowego to koszt 1,2 mln zł. Inwestycja była dofinansowana ze środków UE w 85% – mówi Katarzyna Marcinkowska, koordynator projektu.

Próbujących sił i umiejętności na pumptracku było wielu. Część z nich trenowała do tej pory w Podkowie Leśnej a nawet w Warszawie. Otwarciu towarzyszyły warsztaty i animacje dla dzieci. Równolegle, na boisku odbywał się turniej mini siatkówki o puchar burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Dla wszystkich uczestników były nagrody. Dla miłośników przyrody przygotowano warsztaty z tworzenia mini ogródków. Dzieci samodzielnie mogły sadzić roślinki do doniczek czy też innych pojemników.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W Grodzisku mamy najdłuższy mobilny pumptrack


To może Cię zainteresować: