W sobotę rano ruszyła Miejska Wypożyczalnia Rowerów. W sumie na mieszkańców miasta i gości czeka 60 rowerów w ośmiu punktach - stacjach rowerowych. Jednoślady mają zachęcać mieszkańców by zostawili w domu samochody i przemieszczali się po mieście szybciej i zdrowiej.

Dziś rowery miejskie mają być przede wszystkim alternatywą dla samochodu. - Ponieważ miasto się korkuje, chcemy zachęcić mieszkańców, żeby przesiedli się na rowery- mówił w czasie otwarcia wypożyczalni burmistrz Grzegorz Benedykciński. Pierwsi miejskie rowery wypróbowali samorządowcy oraz artyści. Rowery zdały egzamin.

Stacje rowerowe znajdują się przy dworcu PKP (deptak), w Parku Skarbków, przy Centrum Kultury, Basenie Miejskim Wodnik, Stawach Goliana, Stawach Walczewskiego, Targowisku Miejskim i Hali Sportowej przy ulicy Westfala.

Aby wypożyczyć rower, należy się najpierw zarejestrować przez Internet (www.rowery.grodzisk.pl) i zasilić konto kwotą minimum 10 złotych. Potem wystarczy mieć przy sobie telefon komórkowy i można korzystać z wypożyczalni rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Każda godzina to tylko złotówka.

Na razie oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców miasta. Kiedy dotrą audioprzewodniki, wypożyczalnia rowerów stanie się alternatywą dla turystów. Zwiedzający będą mogli wypożyczyć rowery na kilka godzin, by pokonać trasę turystyczną po najciekawszych zabytkach gminy.

 

źródło grodzisk.pl

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: