Wczoraj wiceminister rozwoju regionalnego Paweł Orłowski i ambasador Szwajcarii w Polsce Lukas Beglinger podpisali umowy na 8 kontraktów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w tym na zakup 6 elektrycznych jednostek trakcyjnych wraz ze stworzeniem Systemu Informacji Pasażerskiej i Monitoringu dla kolei WKD.

Władze WKD już podczas podpisywania umowy na zakup 14, obecnie dostarczanych, pociągów wspominały o staraniach pozyskania środków ze funduszy szwajcarskich na zakup kolejnych 6 składów. Wczoraj te starania zostały uwieńczone sukcesem.

Zakup pociągów dofinansowany zostanie kwotą 57 809 924 zł, co stanowi aż 57% szacowanej wartości inwestycji. Specyfikacja dla nowych pociągów ma być taka sama jak dla obecnie dostarczanych. Jedyną różnicą ma być rezygnacja z zasilania dwusystemowe. Kolejne pociągi maja dotrzeć po zmianie napięcia z 600V na 3000V w sieci WKD.

Tymczasem w ostatnich dniach dotarły kolejne dwa pociągi, dzięki czemu ilość dostarczonych składów EN97 wzrosła do 6 sztuk.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: