Wkrótce otwarcie stacji Radońska i zmiana toru WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w ramach kontynuacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska na linii WKD od poniedziałku, 20.02.2023, będzie obowiązywać nowy, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej.

Zmiana rozkładu jazdy obejmuje przywrócenie ruchu pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz przeniesienie ruchu pociągów na nowo wybudowany tor nr 1 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.

Do pobrania:

Wszystkie rozkłady jazdy znajdują się również w dolnej części strony.


ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

 1. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) zostaje otwarta dla pociągów pasażerskicj stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska. W związku z powyższym przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich na odcinku Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska.
 2. W związku z przywróceniem ruchu w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska ulega zmianie rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Niektóre kursy pociągów ulegną przesunięciu, zarówno w dni powszednie, jak również w dni wolne.
 3. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje przeniesienie ruchu pociągów na nowo zbudowany tor na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego (będzie to prawy tor patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego) – wraz z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów zlokalizowanych po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego).
 4. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) w związku z otwarciem nowego toru następuje przywrócenie obsługi przez pociągi przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia.
 5. Zastępcza komunikacja autobusowa:
  • W związku z otwarciem stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska likwidacji ulega trasa ZKA ZA1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.
  • W związku ze wznowieniem obsługi przez pociągi przystanku Podkowa Lesna Zachodnia zmianie ulega trasa ZKA ZA12, obsługująca relację Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Połączenia kolejowe do Milanówka pozostają w dalszym ciągu zawieszone.
 6. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje zamknięcie dla ruchu pociągów dotychczasowego, starego toru nr 1 G (tor prawy patrząc w kierunku Warszawy) wraz ze wszystkimi peronami, zlokalizowanymi po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Warszawy.
 7. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
 8. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
 9. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
 10. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
  (a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
  (b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
  (c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 19.02.2023 i ważnych na przejazdy w dniu 20.02.2023 i później:
  (a) całkowicie niewykorzystanych,
  (b) częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych
  bez potrącania odstępnego.
 2. Zwrotu biletów okresowych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują:
  (a) kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
  (b) Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, bok@vectorsoftware.pl – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
  (c) w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy sprzedaz@wkd.com.pl ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW I STACJI WKD ORAZ ODPOWIADAJĄCYCH IM PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ

Przystanek/stacja WKD

Odpowiadający przystanek autobusowy

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

Podkowa Leśna ul. Lotnicza (przy stacji WKD)

POLESIE

MILANÓWEK TURCZYNEK 01,02 – ul. Królewska

MILANÓWEK GRUDÓW

MILANÓWEK GRUDÓW WKD 01,02 – ul. Królewska (przy WKD)

 


LOKALIZACJE PRZYSTANKÓW ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD ORAZ NAJBLIŻSZE PUNKTY UMOŻLIWIAJĄCE ZAKUP BILETÓW WKD

Przystanek zastępczej komunikacji autobusowej

Punkt biletowy

PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA

kasa biletowa zlokalizowana na stacji Podkowa Leśna Główna WKD oraz automat biletowy na peronie

MILANÓWEK GRUDÓW

automat biletowy na peronie p.o. WKD Milanówek Grudów

POLESIE

automat biletowy na peronie p.o. WKD Polesie

 


OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z niedzieli na poniedziałek (19.02/20.02.2023) – godz. 3:00, do nocy z piątku na sobotę (31.03/01.04.2023) – godz. 3:00.


Do pobrania:


Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do dnia 31.03.2023 (do odwołania). Uwaga! Rozkład jazdy może ulec zmianie. W ciągu 2023 roku będą wprowadzane zmiany rozkładu jazdy w związku z kolejnymi etapami realizacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego lub w zakresie przebudowy stacji Warszawa Zachodnia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: