Policjanci warszawskiego wydziału wywiadowczego, pełniący służbę na terenie Grodziska Maz. zatrzymali 62-latka podejrzanego o kradzież zuchwałą. Mężczyzna wpadł na targowisku miejskim ze specjalnym narzędziem i skradzionym chwilę wcześniej portfelem. Mieszkaniec Warszawy przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został również objęty policyjnym dozorem.

Po kilku zgłoszeniach kradzieży portfeli na grodziskim targowisku policjanci zorganizowali wzmożone działania w tym rejonie. W ostatnią sobotę miejscowych funkcjonariuszy wspierali także policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, który specjalizuje się w wykrywaniu tego typu przestepstw.

Podczas służby policjanci wydziału zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie jednego z mężczyzn. Po krótkiej obserwacji okazało się, że podejrzany przy użyciu trzymanego w ręku urządzenia z torby kobiety stojącej przed nim wyjął jakiś przedmiot. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny. Szybko zabezpieczyli przy nim portfel i specjalny chwytak, którym dokonał kradzieży. Okradziona 74-latka potwierdziła, że portfel należy do niej i miała go w torbie zakupowej. Zatrzymany trafił do celi grodziskiej komendy.

Po zebraniu materiałów dowodowych 62-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży zuchwałej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności. Grodziscy policjanci potwierdzili, że mieszkaniec Warszawy był wcześniej wielokrotnie zatrzymywany za podobne przestępstwa.Wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: