Wpadł z kradzionym rowerem i siekierą

Grodziscy policjanci zatrzymali w nocy 41-latka na gorącym uczynku kradzieży roweru. Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna jest podejrzewany o włamanie do kiosku. Krzysztof C. usłyszał zarzuty obydwu przestępstw. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Przed 23.00 dyżurny grodziskiej komendy otrzymał informację o osobie, która przerzuca rower przez ogrodzenie jednego z kościołów w mieście. Natychmiast na miejsce została skierowana policyjna załoga. Funkcjonariusze potwierdzili, że przy ogrodzeniu jest mężczyzna z rowerem. Podczas rozmowy z 41-latkiem policjanci ustalili, że zamierzał ukraść rower. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas przeszukania zatrzymanego policjanci znaleźli przy nim otwarte torebki z artykułami spożywczymi oraz siekierę. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać, czy mężczyzna nie dokonał tej nocy jeszcze innych przestępstw. Szybko okazało się, że siekiera została użyta do rozbicia ściany bocznej kiosku, skąd zostały skradzione tylko artykuły spożywcze. Właściciele budynku wycenili jego uszkodzenia na ponad 1000 złotych.

Po zgromadzeniu materiałów Krzysztof C. usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży roweru i włamania do kiosku. Mężczyzna przyznał się od obydwu przestępstw i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: