Wpadli po kradzieży w sklepie

Za kradzież odpowiedzą dwaj mężczyźni zatrzymani przez grodziskich policjantów. 22-latek został ujęty przez ochronę sklepu, gdy wyszedł z nie opłaconym towarem. Działający z nim wspólnie 30-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę później. Obaj obywatele Gruzji przyznali się do przedstawionych im zarzutów i dobrowolnie poddali karom. Kradzież zagrożona jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Przed 20.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z placówek handlowych w mieście. Na miejscu zastali pracownika ochrony, który wskazał funkcjonariuszom  klienta ujętego tuż po kradzieży towaru. Policjanci szybko potwierdzili, że 22-latek miał w plecaku skradzione akumulatory o wartości ponad 500 złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a produkty  szybko wróciły na półki.

Z relacji zawiadamiającego wynikało, że zatrzymany nie działał sam. Przedmioty do jego plecaka pakował towarzyszący mu mężczyzna, który opuścił już placówkę. Policjanci szybko ustalili jego rysopis i podjęli obserwację okolicy sklepu. Chwilę później zauważyli podejrzanego 30-latka, który został rozpoznany jako drugi ze sprawców kradzieży.  

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych obaj obywatele Gruzji usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddali karom grzywny i prac społecznych. Ten czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: